Фото: Фото Яна Сладковська
Вчитель фізкультури і захисту України Кармалюківського ліцею Жмеринської громади Олександр Кривіцький нещодавно повернувся з фронту до своїх учнів та колег. Чоловік разом із побратимами більше року виконував бойові завдання на Запорізькому напрямку, а тепер повернувся до рідної школи і продовжує навчати дітей.
Спільно з військовослужбовцями, колегами та побратимами-афганцями Олександр Кривіцький організував для учнівської молоді Кармалюківського ліцею військово-патріотичний захід «Кармалюківська Січ».
Автор: Жмеринка.City
Захід відбувся посеред лісу, де колись, як свідчать легенди, здобував славу наш земляк, повстанець національний герой Устим Кармалюк.
Автор: Жмеринка.City
Розпочали із вшанування пам'яті загиблих за Україну Героїв та виконання державного гімну. Право підняти прапор надали випускнику ліцею, захиснику 78 окремого полку ДШВ Артему Ковальчуку.
У вітальному слові директорка Кармалюківського ліцею Катерина Мельник висловила вдячність оборонцям держави, побажала дітям мирного неба і подякувала всім, хто допоміг організувати військово-патріотичний захід.
Автор: Жмеринка.City
Дуже сильним був виступ випускника ліцею, нині нашого захисника-десантника Артема Ковальчука.
«Козацька січ стосується всієї історії України. Ми народились в прекрасну епоху з вами. Якби важко не було нам сьогодні, раніше не було легше. Війни були однаково жорстокі і важкі, просто змінювались методи і види зброї. Пам’ятайте одне, хлопці: бути військовим – це честь, а не покарання! Носити форму військову – це гордість, а не сором. І дівчатка теж знайте: ні одна війна без допомоги жінок, сестер, матерів не обійшлася! Ваша підтримка завжди теж важлива!»
Для дітей облаштували 11 локацій, на яких вони виконували завдання, дізнавались цікаві факти та здобували нові навички.
Підкорення смуги перешкод і канатної дороги, стрільба з лука і пневматичної зброї, складання та розбирання автомату, правила мінної безпеки, керування квадракоптерами, кібербезпека, домедична допомога, пошук монет металошукачем «Скарби Кармалюка» і на завершення частування козацької юшки – діти мали змогу активно відпочити і отримати нові знання і навички.
На кожній із локацій діти із захватом виконували завдання та уважно слухали наставників. Голова Спілки ветеранів війни в Афганістані Павло Фармагей спільно з ветеранами війни Олександром Басєєвим, Валерієм Ковалем, Аркадієм Шестакевичем допомагали дітям освоїти навички поводження зі стрілецькою зброєю.
Хлопці і дівчата по черзі складали і розбирали автомат, вчились метати гранати і головне: повторили правила мінної безпеки і поведінки у разі виявлення невідомих предметів.
Наш захисник і викладач управління дронами військового осередку В’ячеслав Стражець провів майстер-клас із керування квадрокоптерами, розповів про види бойових птахів, які допомагають хлопцям на фронті.
Ветеран війни 38 окремого стрілецького батальйону «Ангели Вінниччини» після поранення продовжує працювати на перемогу держави: В’ячеслав написав проєкт і виграв грант в Українському ветеранському фонді, і нині підтримує військових на фронті та навчає молодь у пілотуванні.
До речі, двоє братів Дмитро і Денис, учнів Кармалюківського ліцею, самостійно придбали дрон і навчились ним керувати. Хлопці беруть активну участь у різних національно-патріотичних заходах, а старший брат за свій стриманий темперамент і бойовий характер отримав позивний «Залужний».
Важливу інформацію щодо безпеки в Інтернеті, базові знання з кібербезпеки надав для молоді поліцейський офіцер громади Сергій Куньовський.
У ході діалогу діти мали змогу поставити запитання, дізнались про поширені схеми шахраїв, які прагнуть заволодіти даними, коштами або майном. Як захистити себе і попередити різних від подібних ситуацій діти дізнались на локації «Кібербезпека».
Пошуки скарбів Устима Кармалюка влаштував директор Будинку культури, представник Народного Руху України, один із перших, хто у 1989 році підняв у нашій громаді (в селі Кармалюкове) синьо-жовтий прапор перед 9 травня – Андрій Семенюк.
Автор: Жмеринка.City
На локації «Домедична допомога» учні вчились накладати джгути, ставити час на турнікети, зупиняти кровотечі та надавати допомогу потерпілим в різних ситуаціях.
Діти залюбки долали смугу перешкод, стріляли з лука, шукали скарби Кармалюка за допомогою металошукачів, а також стріляли зі справжньої зброї.
Підсумком військово-патріотичного заходу стало спільне частування рибної юшки, яку також приготували спільно на вогнищі.
Олександр Кривіцький переконаний, що такі заходи дуже необхідні для молоді, адже вони не лише зміцнюють фізичний стан дітей, допомагають пізнати краще рідний край, історію, а й вчать бути свідомими громадянами рідної держави.