У Сирії знайдено найдавніший алфавіт

У Сирії знайдено найдавніший алфавіт

Американські археологи виявили найстаріший приклад алфавітної писемності на глиняних циліндрах віком понад 4400 років.

Американські археологи з Університету Джона Гопкінса під час розкопок у сирійському Телль Умм-ель-Марра знайшли глиняні циліндри з унікальними символами, які є найдавнішим прикладом алфавітної писемності в історії людства, повідомляє Daily Mail.

Згідно з радіовуглецевим датуванням, артефактам приблизно 4400 років, що на 500 років старше за всі відомі до цього алфавітні тексти. Дослідники припускають, що відкриття може змінити уявлення про місце та час появи алфавіту, адже раніше його походження пов’язували з Єгиптом близько 1900 року до н.е.

«Це нове відкриття показує, що люди експериментували з новими комунікаційними технологіями набагато раніше і в інших місцях, ніж ми собі уявляли», — зазначив професор археології Глен Шварц.

Циліндри були знайдені в гробниці бронзового віку, де також виявили шість скелетів, золоті та срібні прикраси, наконечник списа і добре збережений посуд. Телль Умм-ель-Марра колись був одним із найдавніших міст Близького Сходу.

Нова знахідка дозволяє припустити, що розвиток писемності мав більш складну та географічно розгалужену історію, ніж вважалося раніше.

У Сирії знайдено найдавніший алфавіт

 Glenn Schwartz, Johns Hopkins University

Раніше повідомлялося, що у польському Кракові поліція вилучила унікальну колекцію старовинних монет, знайдену під час незаконних розкопок.

Новини Вінниці