Програма LEARN передбачає будівництво укриттів, закупівлю автобусів і подальше впровадження реформи НУШ
Україна отримає 415 млн доларів на розвиток шкільної освіти
Представники України та Світового банку підписали низку угод про фінансування розвитку української середньої освіти.
Фінансування надаватиметься в межах нової програми LEARN – «Підвищення доступності та стійкості освіти в умовах кризи в Україні». Ця ініціатива розрахована на три роки й передбачає фінансування в розмірі 415 млн доларів США.
Як відзначають у Міністерстві освіти і науки, кошти будуть скеровані на будівництво й модернізацію укриттів у школах, закупівлю автобусів для перевезення учнів, пілотування НУШ, забезпечення школярів підручниками та підвищення кваліфікації педагогів.
За словами міністра освіти і науки Оксена Лісового, «держава згуртувала ресурси в три ключові пріоритети: безпеку дітей та освітян, здоров’я дітей і їхній розвиток. Сьогодні ми сфокусовані на залученні та інвестиціях коштів в освіту».
Регіональний директор Світового банку у справах країн Східної Європи Боб Сом підкреслив під час підписання угод: «Що ми особливо цінуємо в LEARN – це подвійна спрямованість проєкту, а саме гуманітарна – відновлення доступу до очного навчання – та довгострокове розвиткове бачення, представлене реформою Нової української школи. Ця реформа не тільки модернізує освітній сектор, але й наблизить систему до стандартів Європейського Союзу».
У межах програми LEARN передбачено отримання позики від Міжнародного банку реконструкції та розвитку на суму 235 млн доларів США, кредиту від Міжнародної асоціації розвитку розміром 150 млн доларів і гранту Мультидонорського трастового фонду допомоги, відновлення, реконструкції та реформування України в розмірі 30 млн доларів.