Україна в межах обміну повернула з полону 10 людей. Серед них Наріман Джелял

Наріман Джелял. Наріман Джелял Фото: Кримська солідарність/Станіслав Юрченко

В Україну сьогодні 28 червня в межах обміну полоненими вдалося повернути з російського полону ще десятьох громадян. Серед звільнених Наріман Джелял — заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, захоплений у Криму у 2021 році.

Про повернення українців президент України Володимир Зеленський.

Окрім Джеляла, вдалося повернути цивільних Олену Пех та Валерія Матюшенка, які були в полоні з 2017–2018 років, а також Богдана Гелету та Івана Левицького – священників Української греко-католицької церкви, захоплених в Бердянську за опір окупації.

"Іще пʼятеро цивільних, які були захоплені на території Білорусі та позбавлені свободи: Микола Швець, Наталія Захаренко, Павло Купрієнко, Людмила Гончаренко та Катерина Брюханова. Усі вони вже звільнені та вдома – в Україні", — додав Зеленський.

У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими водночас уточнили, що цивільні українці були звільнені у межах 53-го обміну, який який розпочався 25 червня з визволення 90 військових.

"Звільнення цивільних українців відбулося за посередництва Святого Престолу. Всього в рамках 53-го обміну вдалося повернути додому 100 українських громадян. Загалом з російської неволі вже звільнено 3310 українців", — йдеться у повідомленні.

Що відомо про затримання Нарімана Джеляла

3-4 вересня 2021 року в Криму російські силовики провели обшуки та затримали 5 людей у справі про "диверсію на газопроводі" в селі Перевальне. Серед затриманих опинився кримськотатарський політик і активіст Наріман Джелял. 6 вересня суд відправив під варту затриманих кримських татар.

22 вересня Наріману Джелялу посилили звинувачення, перекваліфікувавши його на диверсію у складі організованої групи, яка карається позбавленням волі від 12 до 20 років. Крім того, його звинуватили у незаконному придбанні, передачі, зберіганні вибухових речовин у складі організованої групи.

У жовтні 2021 року Джеляла примусово направили в стаціонар психіатричної клініки для проходження "психолого-психіатричної експертизи".

Новини Вінниці