Завдання на розвиток емоційного інтелекту дошкільників

Завдання на розвиток емоційного інтелекту дошкільників

Виконання завдань розвиватиме вміння дитини усвідомлювати свої та чужі емоції, оцінювати свій емоційний стан

Завдання на розвиток емоційного інтелекту дошкільників

Проєкт «Розвиток дитини» пропонує батькам та вихователям десять практичних завдань для розвитку емоційного інтелекту дітей дошкільного віку.

Працюючи над завданнями, дитина у формі гри порине у світ емоцій та відтінків настрою.

Виконання запропонованих завдань розвиватиме вміння дитини усвідомлювати свої та чужі емоції, вловлювати те, чого потребують інші люди, сприятиме кращому пізнанню себе і власних переживань.

Також робота над завданнями сприятиме формуванню навички самоаналізу та вміння оцінювати свій емоційний стан.

Завдання стануть у пригоді батькам та педагогам для занять удома, у закладах дошкільної і корекційної освіти.

Досліджуємо емоції, розвиваємо емоційний інтелект. Це завдання спрямоване на розвиток емоційного інтелекту і знань про емоції та почуття. На аркуші зображено лисеня, яке виражає 8 різних емоцій, та 8 смайлів-емотиконів, що схематично передають ті самі емоції. Дитині пропонується з’єднати зображення з однаковими емоціями.

Емоції та почуття – картки Домана. Це дидактичний матеріал для дітей віком 3–4 роки та дошкільнят 5–6 років, спрямований на ознайомлення з емоціями та почуттями. Робота з картками поліпшить емоційний інтелект дитини, розвиватиме навичку узагальнення та класифікації, читацьку компетентність, а також потренує логічне мислення, уміння порівнювати, уважність і пам’ять.

Монстрик Злося: описуємо відчуття. Це завдання сприятиме розвитку вміння конструктивно керувати емоціями. Дитині пропонується домалювати монстрику посмішку та розмалювати його відповідним кольором, що відображає відчуття дитини в певних ситуаціях.

Аналізуємо свої емоції. Емоції у склянці – це завдання, яке допоможе дитині навчитися розрізняти й називати емоції та почуття. Виконуючи завдання, дитина розвиватиме емоційний інтелект і уяву, візуальне сприйняття, навички саморефлексії та малювання.

Коло емоцій: фіксуємо свої почуття. Це завдання сприятиме формуванню уявлення дитини про базові емоції і почуття, розвиватиме емоційний інтелект, творчі здібності. Дитині пропонується прочитати назви емоцій і замалювати кружечки різними кольорами, які позначатимуть ці емоції. Завдання розвиватиме інтерес дитини до емоційних переживань, формуватиме ціннісне ставлення до себе.

Малюємо емотикони, визначаємо свій настрій. Завдання познайомить дитину з поняттям «емотикон» – це малюнок, що характеризує емоцію (просто кажучи, «смайл»). Виконуючи завдання, дитина розвине навички малювання, фантазію, емоційний інтелект.

Усвідомлюємо й називаємо емоції. Це завдання допоможе дитині розвинути емоційний інтелект, навчитися говорити про свої почуття й емоції. Виконуючи завдання, дитина підвищить здатність до саморефлексії, розширить словниковий запас.

Розповідаємо про себе за допомогою різних кольорів. Це завдання сприятиме пізнанню дитиною себе, розвитку емоційного інтелекту. Дитині пропонується розказати про себе за допомогою кольорів. У процесі виконання завдання дитина вчитиметься розпізнавати свої емоції й емоції інших людей, пояснювати реакцію на життєві події.

Рахуємо й малюємо смайлики з різними емоціями. Це завдання сприятиме розвитку емоційного інтелекту й математичної компетентності дитини. У процесі виконання завдання дитина практикуватиме вживання в мовленні порядкових числівників при встановленні порядкового номера об’єкта, вчитиметься розпізнавати емоції співрозмовника й пояснювати власну реакцію на життєві події.

Вивчаємо емоції за виразом обличчя. Це завдання допоможе дитині поміркувати над тим, як позначаються на виразі обличчя емоції, які відчуває людина, навчитися зображати їх і зчитувати як елемент невербального спілкування. Виконання завдання сприятиме розвитку уяви, творчого мислення й дозволить проявити себе.

Кожне завдання можна роздрукувати на звичайному або кольоровому принтері та використовувати необмежену кількість разів. Завантаження завдань для дітей доступне для користувачів сайту після швидкої реєстрації.

Новини Вінниці