«Здорове використання соцмереж»: мультфільм про ментальне здоров’я

«Здорове використання соцмереж»: мультфільм про ментальне здоров’я

ГО #stop_sexтинг презентує мультфільм про захист ментального здоров’я під час користування соцмережами

«Здорове використання соцмереж»: мультфільм про ментальне здоров’я

Станом на квітень 2024 року в усьому світі налічувалося 5,07 мільярда користувачів соцмереж, що становило 60% світового населення. Топ-5 найпопулярніших соцмереж у світі: Facebook (3 млрд людей), YouTube (2,5 млрд), Instagram та WhatsApp (по 2 млрд), і TikTok – 1,5 млрд. Дослідження GWI показує, що типовий користувач соцмереж витрачає на соціальні платформи 2 години 23 хвилини на день.

Соціальні мережі дозволяють як дорослим, так і дітям ділитися думками, ідеями та інформацією. Завдяки ним ми завжди на зв’язку з людьми, спілкування з якими для нас важливе. У 2010 році за ініціативою однієї з медіа-компаній США з’явилося свято – Всесвітній день соціальних мереж, який відтоді щороку відзначають 30 червня.

Мультфільм для дітей та підлітків «Здорове використання соціальних мереж»

Громадська організація #stop_sexтинг презентує новий мультфільм «Здорове використання соціальних мереж» про захист ментального здоров’я під час користування соцмережами.

Серед основних порад для дітей, що описуються у мультфільмі – це написання постів для гарного настрою, позитивне мислення, використання інструментів захисту онлайн та активний час офлайн.

Тож долучайтеся до перегляду адаптації мультфільму Amaze.org., рекомендуйте його батькам та дітям та навчайтесь нового разом.

«Здорове використання соцмереж»: мультфільм про ментальне здоров’я

Що робити батькам, щоб захистити дітей в соцмережах?

Варто дотримуватися вікових обмежень та встановлювати соцмережі, відповідно до віку дитини. Більшість з них рекомендована для дітей, старших 13 років.

Не відбирайте у дітей їхні гаджети. Для дитини онлайн-життя – невіддільна частина її реальності. Подивіться на онлайн-життя як на інструмент для навчання, самореалізації, корисної комунікації. Навчайтесь самі та залучайте до цього свою дитину.

Цікавтеся в дитини про її улюблених блогерів та інфлюєнсерів, запитуйте, що саме захоплює дитину в тому чи іншому контенті.

Для здоров’я дитини безпечними є 2–3 години на день в інтернеті. Тому подбайте про офлайн-розваги для дитини та встановіть обмежувальні правила, яких чесно будуть дотримуватись усі члени родини. Наприклад: «обід і вечеря – без гаджетів». Або «вночі всі телефони заряджаються не у спальнях».

Спілкуйтеся зі своєю дитиною, дослухайтесь до неї, сприймайте на рівних. Так її самооцінка не потребуватиме додаткового схвалення в соціальних мережах.

Перегляньте посібник про налаштування безпеки у всіх соціальних мережах.

Куди звертатися за допомогою:

  • Консультаційна лінія 1545 (далі обрати “3”) для дітей та дорослих – дзвінки безплатні та анонімні, лінія працює цілодобово.
  • Діти та батьки можуть поговорити з психологом #stop_sexтинг: https://stop-sexting.in.ua/adult/psykholoh/ та в Телеграм.

Про #stop_sexтинг: #stop_sexтинг провідна в Україні громадська організація про захист дітей в інтернеті. Отримала премію Глобального договору ООН та загалом навчила більше ніж 900 000 дітей та батьків. В межах інформаційної кампанії торкнулася мільйонів українських родин, а також створила першу в країні консультаційну лінію щодо безпеки дітей в інтернеті 1545(далі 3) та психологічну лінію підтримки для дітей та батьків на тему онлайн-ризиків на сайті.

Новини Вінниці