РФ не зверталася до ОДКБ щодо наступу ЗСУ у Курській області

Саміт Організації договору про колективну безпеку, Москва, Росія, 16 травня 2022 року. Пресслужба ОДКБ

Росія офіційно не зверталася за допомогою до Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБОрганізація договору про колективну безпеку (ОДКБ) створена на противагу НАТО з ініціативи Москви 1992 року. Зараз до цієї організації входять Білорусь, Казахстан, Киргизстан, Росія, Таджикистан. Вірменія зупинила свою участь 2024 року.Організація "розглядається як головний міждержавний інструмент, покликаний протистояти регіональним викликам і загрозам військово-політичного і військово-стратегічного характеру, включаючи боротьбу з незаконним обігом наркотичних засобів і психотропних речовин".) у зв'язку наступом Збройних сил України в Курській області.

Про це йдеться у відповіді секретаріату ОДКБ на запит Радіо Азаттик (Казахська служба Радіо Свобода).

"Згідно з процедурою, прийнятою в ОДКБ, держава-член об'єднання, у якої виникла потреба у військовій допомозі, має офіційно звернутися до Організації. Такого звернення з боку Російської Федерації у зв'язку із ситуацією в Курській області на цей час не було", — повідомили у секретаріату ОДКБ.

Зазначається, що секретаріат ОДКБ та відповідні російські державні структури обмінюються інформацією у робочому порядку. Офіційних переговорів та зустрічей для обговорення ситуації у прикордонних областях Росії не було.

В ОДКБ зазначили, що опитування щодо використання колективних сил вирішується консенсусом: "Однак це не означає, що будь-який із союзників не може взаємодіяти в рамках двосторонніх відносин".

У відповіді організації зі штаб-квартирою у Москві входження сил української армії до Курської області названо "новим етапом ескалації військового конфлікту у зоні відповідальності ОДКБ".

"Наша аналітична служба працює у цілодобовому режимі. Ми уважно стежимо за розвитком ситуації і діятимемо строго відповідно до Статуту Організації", — йдеться у відповіді Секретаріату.

Новини Вінниці